Alkatrészek

Rozsdamentes Acél Párakapu 7 Párásító fúvókás

Nagynyomású párakapu – Párásító boltív cső – Páracső

A rozsdamentes acél párakapu az egyik legkönnyebben telepíthető kültéri párásító rendszer. Működéséhez 70 báros klíma szivattyú, nyomásfokozó szivattyú szükséges.

Mi is az a párakapu?

Tévhit: Sokan nevezik tévesen a különböző áruházakban kapható teraszhűtő szetteket vagy párásító készleteket  párakapunak, de sajnos nem azok. Persze átalakíthatjuk őket és házilag készíthetünk belőle párakaput, ha egy fém csőre erősítjük.

Ezek a kültéri hűtők hálózati víznyomásról működnek, kerti csapra csatlakoztathatók. Az eredmény, hogy környezetükben pára lecsapódás keletkezik, mivel a vízporlasztó fúvókák az alacsony víznyomás következtében túlságosan nagy mikron méretű vízcseppeket juttatnak a levegőbe, melyek nem képesek teljesen elpárologni földet érésük pillanatáig.

Valóság: A párakapu egy rozsdamentes acél cső, melynek felső része ívben hajlított. Talpa szilárd felületre rögzíthető 4 db csavarral (beton, térkő). A talp-szerkezet egyben a cső alsó végének lezárása is.

A rajzon látható, hogy a párakapu első része egy 170 cm magas egyenes cső, amit egy 80 cm magas ívben hajlított csőszakasz követ. A hajlítás sugara 80 cm (r = 80cm), szabályos negyed körcikk, így a teljes magasság pontosan 250 cm lesz. A párásító cső külső átmérője 60 mm, felső vége sapka-szerűen lehegesztett.

A 7 db párásító fúvóka a párakapu belső ívébe csatlakoztatható. Az első vízporlasztó fúvóka a talajszinttől számított 80 cm magasságba csatlakoztatható. Az ezt követő fúvókák pedig 35 cm -enként követik egymást.

A párakapu bekötése a talptól számított 5 cm magasságban történik egy 1/4″ col BM, belső meneten keresztül. A klíma szivattyútól érkező 3/8″, 9,52 mm átmérőjű nagynyomású műanyag páracső és a bekötési pont közé egy csatlakozó idomot kell szerelnünk: 3/8″ – 1/4″ Cső – KM

A párakapu fúvóka csatlakozása 3/8″ BM, azaz a párásító fúvóka 3/8 col KM, külső menetes.

A párakapu víztelenítése, téliesítése. A kiépítéskor célszerű beszerelni egy ürítőcsapot, melyet a szivattyú és a párakapu közötti nagynyomású csőszakaszba csatlakoztatunk úgy, hogy az alacsonyabban legyen mint a párakapu bekötése.

Ha üzemen kívül helyeztük a párakapu rendszer szivattyúját és elzártuk a hálózati víz csapját, amiről a berendezés kapja a vizet, akkor nyissuk ki az ürítő csapot és tekerjük ki a párásító fúvókákat. Miután a víz leürült az acél csőből, a fúvókák helyeit zárjuk le például szigetelő szalaggal, hogy a következő használatig ne kerüljön bele szennyeződés vagy pók, stb.

Ezt követően szereljük le a szivattyú kimenetéről a műanyag (PP vagy Nylon) csövet és az ürítő csap irányába fújjuk ki belőle a vizet (kézi pumpával, kompresszorral vagy akár szájjal is). Ez után elzárhatjuk az ürítőcsapot és vissza szerelhetjük a műanyag csövet a szivattyú kimenetére.

A Párakapu aljában maradt 5 cm víz (talp és bekötés között) nem fog kárt okozni, mivel fagyás esetén a jég tud tágulni a csőben.

Ajánlott felhasználási területeket:

szálloda, játszótér, vidámpark, állatkert, medence, kávézó, bár, szabadtéri étterem, szabadidő park, bevásárló központoknál, sport centrum, üdülőhely, közterület, koncert, diszkó, buli, ünnepség, stb. és bármilyen kültéri rendezvény vagy esemény hűtéséhez.

 

Online Webáruház, Párakapu rendszer árak és rendelés:

 

Kültéri hűtő párakapu jellemzői:

– Párakapu frissítőpont

– 70 báros működési nyomás

– 20 – 30 m2 kültéri hűtéshez

– 10 – 15 C fok hűtés teljesítmény (a hely adottságaitól függően)

– Esztétikus megjelenés

– Teljesen rozsdamentes

– Boltíves kialakítás

– Alsó csatlakozási lehetőség: 1/4″ BM

– Fúvóka csatlakozás: 3/8″ BM

– Szilárd talajra rögzíthető vagy burkolatba beépíthető

– Párásító, vízporlasztó fúvókák a belső ívbe illeszthetők

– Nincs vízlecsapódás, páralecsapódás

– Olcsó üzemeltetés